Отзывов: 2

WP_Cloudy
 • Ольга пишет:

  комент к п.5
  У зв’язку з вступом в дію з 1.01.2011р., Закону України № 2464-VІ, фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, автоматично були позбавлені статусу застрахованих осіб у фонді соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.. До 1.01.2011р фізичні особи – підприємці сплачували страхові внески до фонду соціального страхування у складі єдиного податку. Відтепер вони мають підписувати угоду про добровільну участь у системі системі загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності з органами пенсійного фонду, при цьому строк дії угоди не менше 1 року.
  Більш того, деякі пункти закону протиречать один одному, так, з одного боку брати участь у добровільному страхуванні з подальшим укладенням угоди мають право лише в деякількох видах страхування, а платити згідно з договором мають і в ті фонди, страхуватися в яких на добровільних засадах не мають права.
  Таким чином найбільш постраждали вагітні жінки, які були вимушені підписати угоду на рік, і зобов’язуються сплачувати страхові внески (мінімально 4132,92грн) протягом року, доглядаючі дитину та не отримуючі доходу.
  Також не були розробені перехідні положення до цього Закону, і таким чином вагітні жінки, у яких страховий випадок настав в січні 2011 року не мали ніякої можливості підписати цю угоду до моменту настання страхового випадку, тому що згідно з Законом – строи розгляду заяви на добровільну участь – 1 місяць.
  А ті, що встигли підписати не можуть ії отримати, тому що органи фонду соц. Страхування не приймають листки непрацездатності на підставі того, що до сьогодні немає роз’яснень від міністерства праці та соціальної політики України щодо порядку нарахування допомоги по вагітності та пологах саме цій категорії страхувальників. Більш того вагітним жінкам, уклавшим угоду, та сплатившим страхові внески згідно з строками, зазначеними в угоді (тим самим не порушивши умов угоди, та чинного Закону) відмовляють на підставі того, що вони мали сплатити внески до момента настання страхового випадку,
  У зв’язку з виникненням цих протиріч фондом соціального страхування був напрален лист № 01-06-259 від 16.02.2011р. до міністерства праці та соціальної політики України. До сьогодні розїяснень з цього приводу від міністерства немає. А час впливає і страхові внески повинні сплачуватися в повному обсязі в встановлені строки. І вагітні жінки їх сплачують без всякої надії на те, що вони отримують допомогу по вагітності та пологах, тому що, якщо роз’яснення будуть такими, що протиречать Закону України № 2464-VІ, то вагітні жінки втратять право на отримання допомоги по вагітності та пологах від фонду соціального страхування, незважаючи на те, що роками платили страхові внески до цього фонду, а з момента підписання угоди повинні ще сплатити порядка 4000,00грн.

 • Ольга пишет:

  что же происходит на самом деле.
  ФСС как любая страховая компания пытается найти любые зацепки. чтобы не платить по страховым случаям.
  вначале они тупо не принимали документы ссылаясь н все что угодно… начиная от того что нет перечня документов, заканчивая тем. что нет порядка расчета, который должен утвердить каб.мин. ни то ни другое не является основанием для непринятия документов. если такое возникает смело берем двух свидетелей, фиксируем факт непринятия документов и пишем заяву в прокуратуру. обычно достаточно просто прийти со свидетелями начать пугать и это действует. названые же причины отказа в принятии документов наиболее часто встречающиеся судя по отзывам на форумах, явлются враньем, поскольку и перечень документов есть и порядок расчета тоже.
  далее фонд начинает отказывать в назначении пособия по разным причинам. последняя фишка – это причина отказа на основании того, что оплата была произведена после страхового случая. при этом нормативно они ссылаются на закон 2240 ч.2 ст.4 и ч.3 ст.6. при этом там ни слова ни сказано про ДО или ПОСЛЕ. написанго лишь что право на материальне запеспечення добровильно застраховани особы мають за умовы сплати внескив. Так вот эти самые УМОВЫ четко расписаны в договоре, форма которова согласована с фондом соц. страхования на основании письма от 31.03.2011 N 01-16-707
  Договір про добровільну участь у системі
  загальнообов’язкового державного соціального страхування
  укладається відповідно до додатку 3 Інструкції про порядок
  нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове
  державне соціальне страхування, що затверджена постановою
  правління Пенсійного фонду України від 27 вересня 2010 р. N 21-5
  ( z0994-10 ) та зареєстрована в Міністерстві юстиції України
  27 жовтня 2010 р. за N 994/18289 (далі – Інструкція N 21-5), яка
  була погоджена з фондами загальнообов’язкового державного
  соціального страхування.
  также порядок начисления и оплату взносов с 2011г. регулирует закон 2464 про ЕСВ, и там нет про ДО или ПОСЛЕ страхового, там четко обозначены сроки оплаты.
  что же в ответ на эти аргументы делает ФСС. они направляют запрос в каб.мин и заручаются поддержкой мин. праци и соц. политики в этой их позиции про ДО страхового случая.
  и теперь везде на их сайтах начиная от головного до областных красуется это письмо:
  http://www.fse.gov.ua/fse/doccatalog/document?id=436972
  и все вроде как шито крыто и вполне законно…. вот только есть одно но… это не весь текст письма, и на самом деле в этом письме министрерство делает ряд исключений…. но только фонд упорно морозиться, потому как если раскрыть всю правду. то придется платить …

Ваш отзыв

Внимание: Комментарии модерируются, и это может вызвать задержку их публикации. Отправлять комментарий заново не требуется.

Украина онлайн